Webp.net gifmaker

Директно

Беше вистинско доживување да се учествува во носењето на штафетата за 25 Мај-Денот на младоста, се присетуваат битолчани. Некои ја носеа само стотина до двесте метри, но споменот им острана врежан засекогаш. Не се знае колку точно, но голем е бројот на битолчани кои ја имале привилегијата во тоа време да бидат дел од поворката на штафетата на младоста во градот и околните села. Една од нив е и битолчанката Гордана Атанасовска која пред четириесетина гоидини беше меѓу младинците кои ја носеа штафетата.

Градоначалничката Наташа Петровска, преку ФБ статус на нејзиниот профил,  му одговори на носителот на листа во 5 ИЕ на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, за неговата идеја киното „Манаки“ да му се додели на користење на институции со седиште во Скопје, а со Офицерскиот дом да управува приватник.

Ќе се реконструираат спортските терени во ОУ „Тодор Ангелевски“ во Битола. На денешната седница советниците во битолскиот Советот треба да донесат одлука за издвојување средства од општинскиот буџет со кои ќе се реконструира спортското игралиште во ова училиште. Градоначалничката Наташа Петровска на својот ФБ профил напиша дека за оваа намена се предвидени 4 милиони денари.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани