Webp.net gifmaker

Покрај знак за забрането паркирање омилен паркинг на битолчани

Мај 27, 2019

Точно е дека на Битола и недостигаат паркинзи, но, исто така,  факт е дека се поголем број возачи одбиваат да платат паркинг, па создаваат хаос во централното градско јадро, затоа што ги паркираат автомобилите каде ќе стигнат.

parkirani1

 

Најомилено место се тротоарите,   точно каде што се поставени сообраќајните знаци „забрана за запирање и паркирање“. 

Дека сообраќајната култура на сите учесници во сообраќајот е на многу ниско ниво е веќе познато, но, непочитување на сообраќајни знаци за изречни наредби е или дрскост или нивно непознавање, па некои работи најдобро се учат и се помнат со санкции.  

parkirani2

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани