Вандали направиле 'ршум на Градското шеталиште

Јуни 01, 2019
фото АПЛА.МК фото АПЛА.МК

Вандали ноќеска дивееле на Градското шеталиште во Битола, буквално уривајќи канделабри. Сликите кои утрово ги затекнаа битолчани

кои редовно рекреираат на овој дел од Шеталиштето се крајно деструктивни и разочарувачки. Од металните столбови се откорнати неколку канделабри и полегнати на плочките, оштетни се и други  кои најверојано насилниците  не успееале да ги совладаат. Дури се откинати и жиците од напојувањето со електрична енергија.  Дивеењето и правењето неред и безредие на Шеталиштето е се почесто и  со поголема штета. Пред некој месец апла.мк објави слики за неред и дивеење на млади на Ќумурното игралиште во Битола.

set 2

set 1

set 3

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани