Webp.net gifmaker

Почина битолчанецот кој пред четири дена беше најден во провалија на Тумбе Кафе

Мај 20, 2020

 Синоќа починал битолчанецот Владимир Поповски (85) кој минатата недела  се водеше за исчезнат и  беше најден под Тумбе Кафе. Старецот исчезна на 13 мај, а по два дена на 15 мај беше најден со тешки телесни повреди паднат меѓу дрвја на Тумбе Кафе и веднаш хоспитализиран во Битолската болница. После нецели четири дена битолчанецот им подлегна на повредите. Дирекцијата за заштита и спасување од Битола која учествуваше во потрагата извести дека лицето е пронајдено паднато во провалија  со видливи повреди по целото тело , но дека покажувало  знаци на живот и со возило на Итната медицинска помош итно беше  пренесено во Битолската болница. 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани