Webp.net gifmaker

Фасцинантни фотографии од планинскиот убавец Пелистер

Јануари 09, 2020
Фото: Зоран Талевски Фото: Зоран Талевски

Фасцинантни фотографии од Пелистер се објавени на фб профилот на ботолчанецот Зоран Талевски

На една се гледа како врвот Пелистер фрла долга сенка над Пелагонија, а на друга низ објективот на Талевски доловена е инвазијата на моликата која поради глобалното затоплување ги освојува височините на планината и вирее под врвовите.

FB IMG 1578588740921

 

На фотографиите има и   прекрасна глетка на  зајдисонце каква што може да се доживее само на Пелистер

Е.М.

FB IMG 1578590642880

 FB IMG 1578590681173

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани