Webp.net gifmaker

И Детско вртеше мазник со паре

Јануари 13, 2020

Роза Ѓалевска долгогодишна медицинска сестра имаше среќа да ѝ падне парето од мазникот што го сврти медицинскиот тим од Детското одделение при битолската болница, синоќа во ресторанот „Грне“. Роза за „Апла.мк“ рече дека парето ѝ се паднало и лани и годинава, а се случувало и во изминатите години да биде среќлија кога вртеле мазник со колективност од работа.

Откако постои Детското одделение го почитуваат адетот за Василица, па синоќешната дружба беше една од десетиците досегашни. Лекарскиот тим заедно со медицинските сестри и другите вработени се 28 на број и сите се припаднички на понежниот пол. sestri

Фото: Роза Ѓалевска (на средина) медицинската сестра на која ѝ се падна парето меѓу вработените од Детското одделение 

Ж.З.     

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани