Webp.net gifmaker

Полицијата поднела само една пријава за неносење заштитна маска, иако малкумина ја почитуваат уредбата

Мај 19, 2020

 

Полицијата досега поднела само една прекршочна пријава на 15 мај на лице од Битола кое не носело заштитна маска, информираат од СВР Битола за апла.мк. 

Освен во големите маркети и некои други трговски објекти, каде купувачите не можат да влезат без маска, малкумина граѓани ја почитуваат уредбата за носење лична заштита, ниту пак се почитува уредбата за држење физичка дистанца

IMG 20200517 173900

 

IMG 20200517 184731

 

IMG 20200517 184907

 

IMG 20200517 184638

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани