Чекаме исклучиво грчката страна да го исполни својот дел од договорот, рече Шекеринска за пругата кон Грција

Јуни 24, 2020

Железничката пруга од Битола  кон Грција, која се ветуваше долги години, успеавме во првите 2 години да ја завршиме и чекаме исклучиво грчката страна да го исполни својот дел од обврските за оваа инфрстаруктура да влијае на поврзување во регионот и подобри билатерални односи, рече вицепремиерката Радмила Шекеринска и носител на кандидатската листа со пратеници во петатта изборна единица на коализијата ,,Можеме". 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани