Трибина на ЛДП на битолско Тумбе Kафе

Јули 03, 2020

 

Либералдемократката партија денеска одржа трибина на битолско Тумбе Кафе, како дел од предизборната кампања за предвремените парламентарни избори. 
 
На трибината говореа претседателот на ЛДП Горан Милевски, кандидатот за пратеник Боби Мојсовски и претседателот на Совет Валентин Груевски каде пред членовите на битолското ЛДП ја презентираа програмата за претстојните избори .
-ЛДП е во коалиција затоа што сака Европска Македонија, правна држава, еко држава, истакнаа говорниците.
107404149 266711351420574 4283915327460916471 n
 
107001987 1022052498210352 1598038452109410422 n
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани