Се вклучив во „Македонски концепт“ затоа што ова е листа на која бев поканет како граѓанско лице, а не член на партија, рече битолчанецот Тодор Ивановски кој е трет на листата со кандидати за пратеници во петтата изборна единица.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани