Избори 2021

Според податоци од помалку од половина од избирачките места нашиот кандидат е  изедначен со противкандидатот од најголемата опозициска партија. Очигледно во Битола  ќе имаме втор круг и за 2 недели…
    -Битола и битолчани, кажаа Да за промени, ДА за проекти, Да за победа на ВМРО ДПМНЕ и кандидатот за градоначалник Тони Коњановски. Битола знае да препознае промена вистински…
Кандидати за советници од ВМРО-ДПМНЕ за време на изборниот процес биле фотографирани во битолската населба Баир, а читатели кои ни ги пратија материјалите велат дека вршеле агитација и притисок врз…
Само со глас за Кондовски, Битола добива градоначалник кој се грижи за сите граѓани и на кој граѓаните му се важни. Само со Христо Кондовски, битолчани добиваат докажан професионалец кој…
Страница 1 од 8

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани