Webp.net gifmaker

Роберт Алаѓозовски, министер за култура

Ноември 09, 2017

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, на својот ФБ профил објави фотографија од денешната средба со градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, на која напиша
„Офицерски дом е наша заедничка обврска - ќе биде и наша заедничка гордост!“


Обновата  на Офицерскиот дом во Битола, беше дел и од изборната програма на Петровска.

Screenshot 2017 11 9 Општина Битола
Битолчани очекуваат новата локална власт да го врати стариот сјај на овој архитектонски бисер на Широк Сокак.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани