Вечерва ноќно, а утре продолжува и денското скијање во ски-центарот „Нижеполе“ на ЈП „Стрежево“

Март 22, 2021

Обилните врнежи на снег  создадоа услови за продолжување на ски сезоната, а ЈП Стрежево  ги подготви  ски патеките во Нижеполе, па на задоволство на сите љубители се скија и вечрава од 17 до 20 часот. Скијањето продолжува и утре од 9  до 14 часот. Од ски центарот Нижеполе апелираат да се почтуваат мерките и протоколите за заштита од КОВИД-19 .

 163777118 215720913408079 5990665147317211492 n
163941279 215720866741417 4231254726875512641 n
 

нокно

 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани