Webp.net gifmaker

Во последните 24 часа се направени 3398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: 

Во последните 24 часа се направени 2930 тестирања, а регистрирани се 977 нови случаи на ковид-19 во: 

 Низ улиците во Битола се слави победата на Македонската фудбалска репрезентација над Грузија, со која за првпат во историјата Македонија се пласира на Европско првенство.

Битолчани слават со вклучени сирени на автомобилите,  нив им се приклучуваат сите оние кои во тој момент се нашле низ сообраќајниците во градот.

Во Битола денес се регистрирани 50 новозаболени, 19 оздравени и 2 починати од КОВИД-19. Во Регионалниот КОВИД центар во Клиничка болница- Битолa хоспитализирани се 80 пациенти. Активни се 573 случаи

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани