Webp.net gifmaker

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-390, Куманово-22, Штип-28, Прилеп-55, Тетово-48, Струга-9, Велес-53, Битола-31, Охрид-18, Кавадарци-24, Гостивар-18, Гевгелија-12, Струмица-27, Крива Паланка-10, Радовиш-7, Крушево-2, Кочани-25, Пробиштип-12, Демир Хисар-4, Македонски Брод-1, Пехчево-3, Берово-3, Валандово-6, Виница-9, Делчево-5, Кратово-6, Свети Николе-6, Кичево-17, Ресен-3, Неготино-8.

 

Во Битола денес се регистрирани 29 новозаболени од КОВИД-19, активни се 219 случаи. На Инфективното одделени во Битолската болница хоспитализирани се 64 пациенти од целиот регион. Еве го здравствениот КОВИД билтен

Во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови случаи на ковид-19 во:

Битолскиот Народен театар ги одложи сите претстави и подготовката на новата премиера, поради неколку вработени кои се позитивни на КОВИД19. Оваа информација од НТБ ја соопштија на социјалните мрежи денеска

"Денеска за жал, имаме досега најголем број на починати, 22 пациенти ја изгубија битката со Ковид-19. Регистрираме рекордни 30% позитивни од тестирани лица, а речиси 600 пациенти се хоспитализирани на инфективните одделенија во земјата. Состојбата со вирусот е исклучително сериозна и критична, притисокот врз болниците и медицинскиот кадар е огромен. 

Во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во:

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани