Street gif

Поинаку бара итни мерки за справување со временската неприлика во Битола

Јануари 10, 2019

Поради обилните врнежи од снег и најавите за многу ниски температури во наредниот период, Советничката групa Поинаку, ја повикува градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска и претседателот на Совет, Валентин Груевски,  во текот на денешниот ден да свикаат вонредна седница на Советот на Општина Битола, со една точка на дневен ред: „Превземање на итни мерки за справување со алармантната состојба во Битола, поради временската неприлика во која се наоѓа“.

„Доколку градоначалничката или претседателот не го сторат тоа, ги повикуваме советниците, без разлика на политичка определба да не поддржат во барањето и заедно да побараме вонредна седница на советот“, велат од Поинаку. 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани