Соопштенија

Се известуваат граѓаните на општина Битола дека поради работа на екипите на Електродистрибуција (ЕВН) на улицата „Климент Охридски“ во Битола без напојување со електрична енергија од 07 до 14 часот…
Јавното претпријатие „Стрежево“ на своите вработени, граѓаните на Битола и на Република Северна Македонија им го честита државниот празник  8-ми Септември, Денот на независноста.  
ЈП "Водовод"-Битола, на сите граѓани им го честита големиот  христијански празник Успение на Пресвета Богородица
АД ЕСМ подружница РЕК Битола, на своите вработени им го честита 28 Август-Ден на македонските рудари, а на сите православни верници им го честита големиот христијански празник Успение на Пресвета…
Јавното претпријатие „Стрежево“ на своите вработени, граѓаните на Битола и на сите православни верници им го честита големиот христијански празник „Успение на Пресвета Богородица“ (Голема Богородица) со желби за добро…
Поради високите температури и зголемената потрошувачка на вода се известуваат граѓаните на Општина Битола рационално да ја користат водата. ЈКП "Водовод" во наредниот период ќе врши дополнителни контроли за утврдување…
Здружението на пезнионери од Битола заедно со Здружението на инвалитски пензионери и инвалиди на трудот од Битола ја завршија реконструкцијата на влезните скали кои водат кон просториите на Здруженијата. Новиот…
ЈКП Нискоградба им соопштува на граѓаните во општина Битола дека поради изведување на градежни работи на улицата „Мордо Нахмијас Лазо“ , на потегот од раскрсницата со улицата „Димитар Тодоровски “…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани