Webp.net gifmaker

Топло и спарно време со температури до 40 степени

Август 12, 2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде помеѓу 13 и 22, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Во Пелагонискиот Регион температурата ќе се искачи до 37 степени.

68529395 410319336268985 6448910420194361344 n

Во Скопје сончево и многу топло време, со температура до 39 степени.

До среда ќе се задржи сончево и многу топло време со натпросечни температури на воздухот. Ќе биде активирано жолто, а за некои региони портокалово ниво на опасност од високи температури и УВ зрачење.

Во среда попладне и во четврток ќе има зголемување на облачноста проследена со локален пороен дожд и грмежи. Од четврток ќе има и намалување на температурата, најпрво во северните делови, а од петок и насекаде низ земјава.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани