Webp.net gifmaker

Постигнат е значителен напредок во денешните преговори меѓу Општина Битола со Еурофарм

Септември 06, 2019

На денешната средба помеѓу претставниците на Општина Битола и Ракометниот клуб "Еурофарм Работник"- Битола постигнат е  значителен напредок во финализирање на договорот за уредување на капиталната и управувачката структура на РК "Еурофарм Работник" и РК "Пелистер", информираат од Општина Битола.

Спорно прашање кое и понатаму останува за надминување е книговодственото порамнување на Р.К Пелистер, а особено нецелосно утврдените долгови на РК Пелистер во периодот до 2017 година.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани