Webp.net gifmaker

За празникот колони возила на граничниот премин „Меџитлија“ за влез во Грција

Септември 09, 2019

Сообраќајната раздвиженост на граничниот премин „Меџитлија“ претпладнево е зголемена поради продолжениот викенд. На „Меџитлија“ се чека од 15 до 30 минути. Автомобили со битолски и грчки регистарски таблички чекаат за излезе од Македонија во две колони.

АМСМ информира дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани