Февруари 21, 2018

Методија Илиевски координатор на советничката група на СДСМ

Ноември 23, 2017 345
Методија Илиевски, координатор на советничката група на СДСМ Методија Илиевски, координатор на советничката група на СДСМ

Методија Илиевски, е новиот координатор на советничката група на СДСМ во Советот на Општина Битола.

Одлуката била донесена едногласно на синоќешната седница на ИО на СДСМ-Битола.

Ова е втор мандат на Илиевски, кој беше советник и во претходниот состав на Советот на Општина Битола, кога координатор на советничката група беше Наташа Петровска, сега актуелен градоначалник на Битола

Muzej baner 336

grne

28166921 1847625648592803 5615957191440807278 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани