Webp.net gifmaker

Кромберг и Шуберт донираше 30 дрвца-каталпа за ОУ „Гоце Делчев” во Могила

Октомври 30, 2019

Градоначалничката на Општина Могила, Јасмина Гулевска заедно со учениците на ОУ „Гоце Делчев” од село Могила, вработените во училиштето денеска  засадија 30 млади дрвца од видот каталпа донација од фабриката Кромберг и Шуберт од Битола.

-Општина Могила со цел да делува за намалување на аерозагадувањето и во идниот период ќе спроведува акции за садење на дрвја во различни населени места на територијата на целата општина- изјави Јасмина Гулевска, градоначалник на Општина Могила.

73238010 2613095838947514 4476500028705210368 n

А.Б

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани