Февруари 19, 2018

Москва и Вашингтон преку Твитер се надмудруваат за аерозагадувањето во Македонија

Декември 15, 2017 136

 Американската Амбасада во Македонија преку Твитер профилот изрази загриженост поради високото ниво на загадување на воздухот во Скопје и постави прашање:

„Какви предлози имате вие за почист воздух во Македонија?“

Screenshot 2017 12 15 01 14 07 1

Руската амбасада преку нивниот Твитер профил им одговорија на Американците со порака

– Додека нашите пријатели од американската амбасада во Македонија бараат предлози за намалување за загаденоста, ние сакаме да предложиме решение. Турски тек, се вели во твитот на руската амбасада, каде има и скица од планираниот гасовод.

Screenshot 2017 12 15 01 16 02 1

Muzej baner 336

grne

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани