Webp.net gifmaker

Денес

Битола нема среќа со фонтаните. Старите ги уриваат, а новоизградените ја поплавуваат околината
Битолскиот градоначалник Владимир Талески, кој имаше навика да прави отчети за сработеното, на завршувањето од мандатот не даде отчет дали должи Општина Битола и колку, пренесе порталот sdk.mk. Од општина…
Денеска во Битола почна  жирирањето на Интернационалниот фестивал на аматерски докумeнтaрен филм „Камера 300“, што годинава ќе се одржи  на  27  и 28 oктомври во Битола .
Македонскиот народ со жртви ја плати слободата. Секогаш треба да имаме во предвид дека за оваа слобода што ја имаме денес, дадовме 25 000 жртви, порача Александар Трајковски, претседател на…
Не е тешко да се демантира ВМРО-ДПМНЕ, затоа што тие секогаш кога се во тесно, измислуваат лаги, рече генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на денешната прес конференција во  Битола.…
По речиси 5 години откако до темел изоре планинарскиот дом Копанки на Пелистер и по безброј најави и ветувања од битолската локална власт за негова обнова, сега, во предизборието, повторно…
Државата води преговори и во последна фаза се подготовките за евтин кредит или можеби грант од јапонската агенција Џајка во соработка со компанијата Митцубиши за вложувања во производството на РЕК…
ВМРО -НП ВО БИТОЛА  ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ НАТАША ПЕТРОВСКА ОД СДСМ

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани