Webp.net gifmaker

Денес

Александар Кирацовски, генералниот секретар на СДСМ, по вчершниот втор круг од локалните избори преку социјалната мрежа фејсбук, им се заблагодари на граѓаните за мирниот, достоинствен и демократски избирачки процес ,…
Иднината е во Европската Унија и се што останува надвор од неа ризикува. ЕУ пак останува отворена за интеграција на земјите од Западен Балкан, беше истакнато од европската делегација на…
Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево на патот Битола –Ресен околу 14 часот и 50 минути, животот го загуби мотоциклистот Б.А. (36) од Битола, потврдуваат од СВР Битола.…
Пред избирачкото место 193 во село Радобор, во општина Могила, полицијата запре возило и при проверката во багажникот пронајде прехранбени продукти и шишиња со зејтин, јавува ЦИВИЛ – Центар за…
Владимир Талески нема да се повлече од јавноса. Веќе нема да го гледаме во градоначалничкиот кабинет, туку на театарските штици. Откако му истече третиот градоначалнички  мандат, тој денес покрена постапка…
Аматерскиот документарен филм „Пофалба за црвената телефонска кутија“, во траење од 8 минути, на авторот од Велика Британија, Џејмс Калмерс е добитник на „Гранд-при“ , наградата  на 25- Интерационален фестивал…
Пратениците Васко Ковачевски од СДСМ и Горан Милевски од ЛДП присуствуваа на денешната конститутивна седница на битолскиот Совет. Тие и честитаа на новата градоначалничка Наташа Петровска и на советниците од…
По долго време гледаме градоначалник присутен во салата на Советот, се надевем дека тоа ќе биде често и нормално, рече Габриела Илиевска, советник од независната граѓанска иницијатива „Поинаку“ на денешената…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани