Street gif

Интензивни врнежи од снег во Битола, движењето отежнато

Јануари 09, 2019

Продолжува поларната зима во Битола. И понатаму дневената температура останува под нулата, иако во текот на денешниот ден бележи покачување за неколку степени. Попладнево во Битола температурата изнесуваше -2 степени Целзиусови, а во текот на ноќта исто така се очекуваат ниски температури под нулата. 

Денес има и нови интензивни врнежи од снег. Снегот врне од шест часот наутро. Според прогнозите ќе наврнат уште триесетина сантиметри нов снег. Врнежите го отежнаа движењето по улиците, со оглед на тоа дека уште има и снег што наврна пред неколку дена,  а  и коловозите се подмрзнати.  
 49826051 2189695177720517 1529433138231508992 n
49938473 773837946312805 2758591596537577472 n
49647059 291825501520097 6026309239113252864 n
 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани