Webp.net gifmaker

Како ќе изгледа вечниот дом на Тоше Проески (ВИДЕО)

Август 20, 2019

Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, на  ФБ објави видео од идејното решение за изгледот на  вечното почивалиште на македонската поп икона Тоше Проески. Станува збор за спомен обележје за чија изградба пред  една недела е распишан тендер. 

„Рацете при молитва се отсликуваат во архитектурата“, пишува  на една фотографија од Тоше поместена во видеото

{YouTube}
.be{/YouTube}
„Погледнете   видео за тоа како ќе изгледа спомен обележјето на Тоше, според идејното решение. После многу години статус кво состојба,  во тек е тендерската постапка за изградба на гробното место на нашата поп икона и за многу брзо започнуваме со изградба„, напиша Христоски на ФБ.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани