Webp.net gifmaker

Пожарот во старата битолска чаршија ставен под контрола

Септември 09, 2019

Пожарот што избувна во напуштен објект во старата битолска чаршија околу 13,30 часот  изгаснат е околу 16 часот,  а екипи на Територијалната противпожарна единица се уште се присутни на местото со цел да спречат  можност  повторно разгорување на огнот.

Пламените јазици зафатија и предизвикаа штета на три дуќани, што секогаш е ризик при вакви пожари поради збиеноста на градбите во чаршијата.

На терен интервенираа 12 пожарникари со три возила, а екипите на ЕВН ја исклучија електричната енергија во овој дел на градот, за да се спречи поголема катастрофа. 

Која е причината за пожарот што избувна вонапуштен објект треба утврди истрагата

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани