Webp.net gifmaker

Зимско лето на Пелистер (видео)

Декември 01, 2019

Денешниот студен, но сончев ден и првата подебела снежна покривка на Пелистер годинава, го покажаа целиот раскош на нашиот планински убавец. Двајца планинари, Живко Најдовски и Лазе Каранфиловски, утрово се искачија на Пелистер и ја доловија неговата убавина во зима

Е.М.

 78662066 485635052304176 5199618740047577088 n

78110231 380542636047647 4853945396809957376 n

 

{YouTube}
.be{/YouTube}

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани