Февруари 20, 2019

Дечињата и пееја коледарски песни на градоначалничката Петровска

Јануари 06, 2018

Стотици деца од Битола утрово и пееја коледарски и црковни песни на градоначалничката на Битола , Наташа Петровска. Настанот се случи пред општинската зграда, а Петровска им посака многу здавје и безгрижно детство. Дечињата носеа икона спилион која ја симболизираше пештерата  каде е роден Исус во Витлеем, а Петровска им подели коледарски кеси. 20180106 114615

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани