Февруари 21, 2019

Генералниот секретар на СДСМ, битолчанецот  Александар Кирацовски, присуствуваше на 66-от молитвен појадок во Вашингтон кој беше организиран од претседателот на САД, Доналд Трамп.

 Американската Амбасада во Македонија преку Твитер профилот изрази загриженост поради високото ниво на загадување на воздухот во Скопје и постави прашање:

„Какви предлози имате вие за почист воздух во Македонија?“

Screenshot 2017 12 15 01 14 07 1

Руската амбасада преку нивниот Твитер профил им одговорија на Американците со порака

– Додека нашите пријатели од американската амбасада во Македонија бараат предлози за намалување за загаденоста, ние сакаме да предложиме решение. Турски тек, се вели во твитот на руската амбасада, каде има и скица од планираниот гасовод.

Screenshot 2017 12 15 01 16 02 1

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани