Webp.net gifmaker

Битолчанка тешко повредена во сообраќајна незгода

Март 27, 2020

На битолската улица „Филип Втори Македонски“ во попладневните часови на 26 март автомобил „хјундаи“, управуван од 29-годишен битолчанец удрил во пешак, 45-годишна жена од Битола.

Во незгодата жената се здобила со тешки повреди и била пренесена во Општата болница Битола за укажување лекарска помош.

На местото на настанот бил извршен увид од екипа од СВР Битола.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани