Street gif

Најмладите битолчани учат скијање на ски стазата Копанки

Јануари 10, 2019

Најмладите битолчани  и овој зимски распуст го користат за да застанат на скии и да ги научат вештините на скијањето. На ски стазата Копанки“ деновиве неколку групи на деца од Битола од претшколска и школска возраст ги учат основите на белиот спорт. Дневно за часовите плаќаат од 300 па се до 800 денари по  дете, во зависност од условите во програмата за скијање.  

Најмладите првите чекори во скијањето ги прават со професионални инструктори со што Копанки  се сместува меѓу исклучително погодните скијалиште за семејства со деца и почетници во белите спортови. 

Од фотографиите кои ни ги испратија наши читатели денеска велат дека патот кој води до ски стазата Копанки  е чист и нема застој во сообраќајот.

2

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани