Webp.net gifmaker

Време е СДСМ да признае зошто бега од предвремени избори, реагира ВМРО-ДПМНЕ

Јули 22, 2019

„Почитувани носители на власта време е да му признаете на граѓаните дека во оваа држава единствените кои постојано бегаат сте вие. Време е да го погледните народот во очи и да признаете зошто бегате од предвремени парламентарни избори, зошто не сакате да се соочите со граѓаните и со суровата вистина дека ги излажавте и ги разочаравте“, пишува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по саботниот прес на Борче Корлевски од СДСМ.


„Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски викендов беше во дводневна посета на Битола, два дена помеѓу граѓаните, слушајки ги нивните реални проблеми, потреби и нивните предлози за подобро утре, она што вие се плашите да го направите. Наместо на лидерска средба Мицкоски беше помеѓу македонскиот народ на средба од која вие веќе 2 и пол години бегате“, пишува во реакцијата.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани