Street gif

Новиот снег- нова радост за ски сезоната во „Нижеполе“

Јануари 10, 2019

Нови 20 сантиметри снег наврнаа во ски центарот „Нижеполе“ на Баба Планина. Од Јавното претпријатие „Стрежево“ кое стопанисува со центарот соопштија дека нивните екипи ги подготвија терените за скијање, патот до Нижеполе е прооден,ски - лифтовите се во функција, а гостите можат да се згреат со топол планински чај во чајџилница. Таму ски сезоната продложува со несмален интензитет.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани