Webp.net gifmaker

Битолчанката Елизабета Наумовска нов заменик министер за образование

Август 22, 2019

Елизабета Наумовска, актуелен директор на СОУ „Таки Даскало“  од Битола ќе биде новиот заменик министер за образование. Ова го најави претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев,  вечерва по седницта на Централниот одбор.

Тој рече дека до Собранието ќе достави листа за неколку нови решенија во Владата, односно за нов министер за финансии ја предлага  Нина Ангеловска, основач на Групер и двајца заменици, за   економија, Кирил Колемишевски и за образование Елизабета Наумовска.

Инаку Наумовска неодмна беше избрана за претседател на централната  Комисијата за образование на СДСМ, а претходно беше долгогодишен претседаел на Комисијата  за образование на општинската орагнизација на партијата. 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани