Webp.net gifmaker

Два пожари истворемено, денеска после 14 часот се случија во Битола. 

Четворица вработени во МЕПСО биле пренесени на превентивни прегледи во битолската болница  по пожарот  што  избувна вчера околу 14 часот   во  трафостаницата „Битола 2“, во атарот на Новаци. Лекарите констатирале лесни повреди и ниту еден од нив не е задржан на лекување, потврдија од МЕПСО

Пожар избувна вечерва под тунелот кај обиколницата над Битола, а по пријавата на апла.мк противпожарната единица веднаш излезе на терен и се уште интервенира на опожареното место.

ПАК ГОРИ КАЈ БЕРАНЦИ

Септември 17, 2019

Попладнево пак се активира пожарот во близина на пелгониското село Беранци. На терен се пожарникари од ТППЕ Битола и членови на Дирекцијата за заштита и спасување кои се обидуваат да го изгаснат огнот. Пожари вчера речиси истовремено избувнаа во Беранци и Лопатица, а поради сериозноста на ситуацијата надлежните побарале и активирање на воздухпловите на Дирекцијата за заштита и спасување.

Патници во километарски колони  возила со часови се загалвени на Плетвар поради  густ чад и намалена видливост од голем шумски пожар над  селата Тројаци и Топлица. Сообраќајот на патот  Прилеп-Росоман е во прекин  во двата правца од 15 часот и 40 минути информираат од Автомото сојузот.

Страница 1 од 7

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани