Webp.net gifmaker

Денес

Почна акцијата „За Зелена Битола“ со која ќе бидат засадени  3000 садници на различни локации  низ градот. Јавното претпријатие „Комуналец“  денеска уредуваше простор  меѓу згради во Нова Битола, во близина…
Ако одевме контра и против решението на Регулаторната комисија за енергетика за утврдување на тарифа за водата, ЈП „Водовод“ ќе беше казнет со 30 000 евра, рече Горан Козаров директорот…
Од ОК  на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција обвинија  дека по промената на власта и поставувањето на партиски кадри за директори на училиштата, во ОУ„Елпида Караманди“ во Битола како наставник…
Од Противпожарната единица во Битола се сомневаат дека пожарот што утрово настанал во куќа на улица „Девеани“, а во кој изгореа мајка и 17-годишен син, можно е да бил предизвикан…
РК "Пелистер" заедно со навивачката група "Чкембари" ја покажаа својата хуманост на дело. Тие денеска донираа огревно дрво и прехрамбени продукти на  62 годишната битолчанка Љуба Поповска , која преживува…
Министерот без ресор во Владата на Република Македонија, Зоран Шапуриќ кој е  задолжен за регулативата за подобрување на инвестициската клима за домашните претпријатија, вчера попладне ја посети oпштина Битола, и оствари средба со…
За утре во Битола е најавен  настан за размена на мислења и подигнување на свеста за мигрантите и бегалците  како  проект  на УСАИД.  Настанот „Кафе со бегалците и мигрантите” ќе…
Некогашната таканаречена Бела фонтана, која беше урната од страна на претходната локална власт, ќе биде дел од новата атрактивна изложба што ќе биде отворена денес во 12 часот во битолскиот…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани