Webp.net gifmaker

„Водовод“ интензивно работи за санирање на дефектот

Март 15, 2019

Екипите на ЈКП „Водовод" интензивно работеа за санирање на дефектот на главната водоводна линија  кај Градската библиотека во Битола. Тие останаа на терен цел ден за да го санираат проблемот со главната водоводна цевка која минува низ улиците Ленинова, Кирил и Меториј и Стево Патако. Вчера претпладне цевката пукна, по што се излеа вода низ улиците во центарот на градот. Но, со брзата интервенција на „Водовод“ излевањето беше запрено, а екипите ги исчистија и улиците каде се насобра земјен нанос.

54256364 424373735000992 4861835036984344576 n

54398006 424373801667652 2014326806986883072 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани