Webp.net gifmaker

Приведен 51 годишен битолчанец под сомнение дека извршил две кражби

Ноември 07, 2018

Битолчанецот Т.Б (51) во три дена украл   53 илјади денари.

С.Ј (80) од Битола во полиција пријавил дека на 3 ноември годинава лице кое се претставило како вработен во ЕВН, му понудило дека ќе му среди да плаќа помали износи за потрошена електрична енергија при што му одзел 40 илјади денари.

Истото лице на 6 ноември околу 12 часот во стан на улицата „Баталјон Стив Наумов“ во Битола,   претставувајќи се како ветеринар кој дошол да интервенира по наводна реакција на станарите од зградата, на пријавителот  му одзел околу 13 илјади денари.

Полицијата го притвори Т.Б (51) од Битола поради сомненеие дека е сторител на двете кривични дела „кражба“

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани