Возот минува, рампите кренати

Март 07, 2019

Рампите на железничкиот премин на Дулие останаа кренати кога денеска во 13 часот минуваше возот од Битола за Скопје.

Машиновозачот претпазливо застана пред да помине преку преминот како да е на крстосница. Откако виде дека возачите застанаа го продлжи патот кон Скопје.

Ова не е првпат возот да минува преку железничките премини со кренати рампи.
received 616302708796381
 
received 793691187656777

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани