Webp.net gifmaker

Дневно

Проверка на факти: Ковид19

Не, Кристијан Ериксен не бил вакциниран против ковид

Не, Кристијан Ериксен не бил вакциниран против ковид

24 Јул, 2021 Проверка на факти: Ковид19

  Откако фудбалерот  Кристијан Ериксен колабираше на теренот при крајот на првото полувреме на мечот против Финска, се проширија гласини дека ја примил вакцината на „Фајзер“ и дека поради тоа добил срцев удар. Веднаш после овие шпекулации кои се раширија на големо, директорот на „Интер Милан“, им кажа на репортерите дека Ериксен воопшто не бил вакциниран Рецензираме пост на Фејсбук во кој се тврди дека данскиот репрезентативец и играч на „Интер“, Кристијан Ериксен (29), кој изминатиот викенд на 12 јуни, колабираше среде натпревар на Европското првенство во фудбал, всушност, примил вакцина на „Фајзер“. Кристијан Ериксен, професионален спортист од 11 години, со по 4 темелни здравствени прегледи годишно и редовна рутинска проверка на здравје секоја недела, бил здрав како карпа и немал никакви проблеми со срцето до денес. Пред две недели се вакцинирал со Фајзер, се тврди во постот. Данецот колабираше на теренот при крајот на првото полувреме на мечот против Финска на Еуро 2021, во саботата, момент кој предизвика ужаснатост меѓу фановите и...

Ифрит

Во акција на Шумската полиција разбиена поголема група дрвокрадци

Во акција на Шумската полиција разбиена поголема група дрвокрадци

18 Јул, 2021 Ифрит

Ноќта помеѓу 17 и 18 јули кај местото Беловодица во заедничка координирана акција на прилепската и крушевската шумска полиција разбиена е поголема група на дрвокрадци, при што одземено е едно  комбе со кое се превезувале нелегални дабови огревни дрва во количина од 5 м3. 

Соопштенија

Честитка од Петровска по повод празникот Курбан Бајрам

Честитка од Петровска по повод празникот Курбан Бајрам

20 Јул, 2021 Соопштенија

Градоначалничката на Општина Битола упати честитка до припадниците од муслиманска вероисповед по повод празникот Курбан Бајрам. „Почитувани, Ви го честитам големиот муслимански празник Курбан Бајрам. Посакувам празничните денови да ги поминете во добро здравје, мир во душите и меѓусебна почит.  Карактеристиката на овој празник, нека ја зголеми вербата во доброто кај луѓето и солидарноста, за подобра иднина на сите нас“, стои во честитката на Петровска.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани