Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска , која е и носител на пратеничката листа на СДСМ во петтата изборна единица за престојните парламентарни избори, заедно со кандидатите на листата Бисера Костадиновска Стојчевска, Горан Козаров и Петар Николовски го посетија Здружението на пензионери во Битола.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани