2win800x200

Опули

Извор-Фејсбук -Стара битолска чаршија

434174932 813144183982998 8756043239157791769 n

 

Објавено од А.Б 

Битолчанецот Јован Наумовски со овие фотографии снимени од дрон ја доловува   Битола од една поинаква перспективата, а ноемврискиот снег создаде уметнички кадри 

received 705870798146293 copy 719x492

 

received 665242508806279 copy 1000x562

 

received 1442479369663146 copy 1000x562

 

Искчаување до Големо Езеро на Пелистер денеска организираше Олимпус Монс во пресрет на настанот Први на први кој во изминатите години разбуди голем интерес кај планинарите од цела Македонија

Проектот „Отворен кабинет“ на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска продолжува во СВР Битола. 

Пред средбата со граѓани, министерот Спасовски ќе има работен состанок и брифинг со раководството на СВР Битола. Министерот Спасовски попладне на граничниот премин Меџитлија ќе оствари средба и со раководството на граничниот премин. 

 

IMG 3a87730fa7e750b162a2b81dd44bad6a V

IMG 0cf526bec69bbbce04263ba064997a01 V

IMG 37d9371c04f3bc03a7d61b6f1e9296eb V

IMG 07afd7fdec9ec67ed1f22b0ff91e1f2f V

Страница 1 од 14

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани