Webp.net gifmaker

БТ Прес

Активисти на СДММ денеска на плоштадот Магнолија  делеа антибактерсики гелови на минувачите, со што го одбележаа Глобалниот ден на миење раце, а претседателката на Комисјата за здравство на СДСМ, Билјана…
Ваквиот вандалски чин на осквернавени спомен бисти е надвор од секое здраво човечко убедување. Борците овековечени во овој парк се дел од нашата историја и тие сведочат за бескомпромисната борба…
Домашната платежна картичка „Купувам домашно“  ќе ја добијат 324.479 граѓани.  Помошта ќе стигне секаде каде што е потребна, изјсви на денешната пррс конференција Бисера Костадиновска Стојчевска, кaндидат за пратеник на…
Кризата предизвикана од пандемијата со корона, не ги попречи капиталните инвестиции. Спротивно на тоа, капиталните проекти продолжија со изведба и тоа со забразана динамика. Градиме инфраструктура за сите, во вонредни…
Оставка од техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе  Чулев, побараа битолските социјалдемократи. Велат дека со неговата изјава дека не треба да се казнуваат  граѓаните  кога  не ги почитуваат мерките, го…
    Врвен приоритет за СДСМ е интересот и здравјето на граѓаните и тоа се потврди со начинот на кој Владата се справува со здравствената и економската криза. Од здравствен, од…
Градоначалничката на Могила, Јасмина Гулевска, и по повеќе од две години нема информација до каде се кривичните пријави против поранешниот градоначалник Стево Пивковски, поднесени веднаш по доаѓањето на новата локална…
Македонско-хрватското друштво и хрватскиот културен центар „Марко Марулиќ" во соработка со Центарот за култура во Битола, организираат Божиќен и Новогодишен концерт, со настап на машкиот вокален состав Подворје од Каштел…
Младинскиот културен центар од Битола по повод петти декември Меѓународниот ден на волонтерите, додели два златни сертификата за волонтерство и тоа на Граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“ и на Ротари клубот…
Ние сме одговорна партија чиј единствен приоритет се граѓаните и подобрување на животниот стандард! Не само што ја гарантираме минималната плата со Закон, туку и континуирано ја покачуваме и ја…
АД Електрани на Северна Македонија на посебна седница на Управниот одбор донесе одлука да донира 3.000.000 денари помош за настраданите во земјотресот во Албанија од 26.11.2019г. Средствата ќе бидат уплатени…
Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој го објави јавниот повик за доставување на барањата за мерката 115- активен женски член во земјоделското домаќинство во Програмата за рурален…
Општинската  организација на ДУИ од Битола во соработка со фирми од градот овозможија Горската служба да отпатува за Албанија каде ќе пружа помош во погоденото подрачје од земјотресот. Екипата веќе…
Страница 1 од 10

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани