Денес

ДСУ "Спортска академија" - Битола е државен шампион во женски фустал на државниот натпревар „Гимназијада 2022“ што деновиве се одржа во Струмица. Академијата во машки фудбал  освои трето место. 
Попладнево Битола беше зафатена од кусо невреме проследено со грмежи и врнежи од град.  Метеоролозите за утре најавуваат сончево и топло време  со мала до умерена локална облачност. Ќе дува…
Живи „статуи“ ги пречекуваат битолчани и гостите на Фестивалот на монорама деновиве низ центарот на Битола. Годинава новина е дневната офф-програма која од 12 до 15 часот се случува на…
 Силно невреме проследено со дожд, грмежи, ветер и град го зафати Потпелистерието поладнево. Наши читатели испраќаат фотографии од Потпелистерско Нижеполе каде се е побелено, но не од снег туку од…
Женската ракометна екипа од гимназијата „Јосип Броз –Тито“ од Битола е шампион на државната манифестација „Гимназијада 2022“ што се одржа во Струмица, единствен спортски настан за најдобрите спортски училишни екипи од…
  Денес кон крајот на денот ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 
Почна рехабилитација на патниот правец од Сопотница до Железнец, Демирхисарско, по барање на жителите од овој крај. ПАтот кој е дел од регионалната сообраќајница Битола – Кичево, не е реконструиран…
Страница 1 од 279

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани