Ифрит

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.Т.(74), Л.Н.(42), Ж.Н.П.(54) и Г.Т.(54), сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет, наркотични…
Синоќа  во 22.30 часот во СВР Битола е пријавено дека во изнајмен објект на ул.Елпида Караманди во Битола каде се одржувала прослава биле присутни малолетни лица кои конзумирале алкохол. Полициски…
Во текот на денешниот ден (02.10.2022)во периодот од 14.00 до 19.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои вршат непрописно престигнување.…
На 24.09.2022 во полициска станица при СВР Битола е повикан на службен разговор Ј.Н.(27) од с.Мусинци, битолско, затоа што во 17.40 часот на раскрсницата на ул.„Наум Наумовски Борче" со ул.„Прилепска", од…
Во текот на месец септември Битолската шумска полиција со полни раце работа.
Детските реквизити и клупите поставени на улицата „Смилевски конгрес“ во населбата Довлеџик, се уништени од дивеењето на хулигани, а околните жители бараат надлежните да ги откријат сторителите и да ги…
Вчера (03.09.) полициски службеници од СВР Битола - ОКП Битола-Отсек за општ криминал во рамките на оперативниот план "Безбедно лето",  по добиена оперативна информација дека на една локација во Битола…
Жителите од зградата кај некогашен ЈАТ денеска добија писмено известување од општинската администрација дека во четврток на 18 август ќе се уриваат нивните гаражи позади зградата. Инспекторатот ги предупредува сопствениците…
Не е ниту првпат, најверојатно ниту последен, но бара исклучителна внимателност, затоа што на железничкиот премин на Дулие не работат  рампите. Автор на ова видео  е Димитар Стисниовски, а на…
Страница 1 од 28

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани