Притворени двајца битолчани поради поседување дрога

Мај 13, 2022

На 12.05.2022 полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола го лишиле од слобода А.А(30) од Битола, бидејќи кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава за „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ казниво по чл.215 од Кривичен законик.

 

На 12.05.2022 од полициски службеници при СВР Битола го лишиле од слобода К. М (39) од Битола затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја. По целосно документирање на настанот против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани