Почина епидемиологот Елеонора Адамовска

Јуни 23, 2022

На 68 години по кратко боледување почина примариус д-р Елеонора Адамовска, епидемиолог која работниот век го мина во Заводот за здравствена заштита во Битола. Елеонора порано беше и раководител на Одделението за епидемиологија. Опелото и погребот ќе се одржат утре во 12 часот во храмот Света Недела и на Светонеделските гробишта, а посмртните останки ќе бидат изложени претходно во капелата на храмот. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани