Одземено државното знаме на дипломатско претставништво во Битола

Август 01, 2022

На 31.07.2022 околу 16:00 часот во СВР Битола, вработена во странско дипломатско претставништво во Битола пријавила дека од објектот на претставништвото на ул.„Широк Сокак“ во Битола било одземено државното знаме на странската земја.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани